Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

RAW - V PRÍRODE JE NAJVÄČŠIA SILA

RAW - V PRÍRODE JE NAJVÄČŠIA SILA

Dátum:12.1.2017

RAW strava nepatrí k najnovším trendom vo výžive, ale pre niekoho sa môže jednať o zaujímavý trend, ktorým sa je ľahko nechať inšpirovať. Počiatky RAW stravovania, ako je v dnešnej dobe známe, sa datujú približne koncom 19. storočia.

Pevne verím, že sa takto bežne stravovali už dávne civilizácie, ale asi sa skôr jednalo o prirodzenú podobu potravy bez možnosti výberu, ako čistý úmysel konzumácie tepelne neupravených surovín.
 
Týmto sa nám vlastne odkrýva podstata celého RAW stravovania. Frutariáni, ako si vyznávači tohto životného štýlu sami hovoria, sa vo svojom jedálničku zameriavajú na prirodzené zdroje potravy, ktoré neprešli tepelnou úpravou. Zameriavajú sa prevažne na zeleninu, ovocie, orechy, semienka, alebo rôzne druhy sušených morských rias a svoju stravu pritom hrdo nazývajú takzvanou „živou“ stravou. Spracovanie RAW potravín musí byť pritom veľmi šetrné a prípadná tepelná úprava by nemala prekročiť 45°C. Sem môžeme zaradiť snáď len šetrné sušenie rastlinných plodov. Ostatné tepelné úpravy typu varenie, pečenie, vyprážanie alebo iné kúzla modernej kuchyne sú v tomto smere neprípustné.
 
Dôvodom uchýleniu sa k RAW stravovaniu býva pri frutariánoch často obava zo straty prirodzených nutričných hodnôt potravín, ku ktorej dochádza pri tepelnom spracovaní. Poukazujú hlavne na to, že vplyvom vyšších teplôt dochádza k zmene molekulárnej štruktúry a čiastočnému úbytku niektorých vitamínov a minerálov. Odporcovia frutariánov zase môžu poukazovať na to, že vďaka dnešnému veľmi rozšírenému priemyslu môžeme v strave zloženej výhradne z rastlinných zdrojov predpokladať častý výskyt ťažkých kovov a plesní.
 
Časť pravdy je najskôr na oboch stranách, ale isté je, že častejšie zaradenie RAW potravín do nášho jedálničku je žiaduce a telu prospešné. Aby sme vám pomohli so správnym výberom RAW potravín a umožnili vám ich mať stále po ruke, pripravili sme pre vás úplne nové výrobky splňujúce podmienky RAW stravy. Jedná sa o tyčinky RAW BAR, ktoré sú plné sušeného ovocia a tyčinky RAW SEEDS BAR, ktoré obsahujú pridané semienka, plné prospešných nenasýtených lipidov. Tieto nové výrobky od spoločnosti Nutrend sú skvelé a majú mnoho benefitov. Neobsahujú žiadne konzervačné látky, aditíva, ani mliečne zložky alebo pridaný cukor.
 
Tyčinky RAW BAR sú uvádzané na trh s hmotnosťou 50 g a nájdete ich v príchutiach kešu + jablko, figa + papája, kakao + lieskový orech, kakao + brusnica, marhuľa + mandľa.
 
Tyčinky RAW SEEDS BAR sú tiež v 50 gramovom balení a v príchutiach ananás + zázvor, figa + arónia čiernoplodá, slivka + goji.

Diskusia