Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

Prečo je voda dôležitá a koľko je potrebné piť

Prečo je voda dôležitá a koľko je potrebné piť

Dátum:27.5.2015

Voda je hlavnou súčasťou vnútorného prostredia organizmu. Podporuje vstrebávanie živín, prenáša minerály, vitamíny a ďalšie látky k bunkám, pomáha detoxikovať organizmus a chráni dôležité orgány tým, že okolo nich vytvára "ochrannú vrstvu". Okrem toho správny pitný režim pomáha regulovať telesnú teplotu. Jeho základom by pritom mala byť kvalitná voda.

Jemne perlivá NUTREND Aqua taká je. Pochádza z pravidelne kontrolovaného a certifikovaného artézskeho podzemného zdroja, hlbokého 170 metrov, ktorý vyviera v nedotknutej oblasti podhorí Nízkeho Jeseníka. Artézska voda je výnimočná tým, že je hlboko v podzemí chránená nepriepustnými vrstvami. Prameň bol prvýkrát objavený v roku 1989, ale poznali ho a pili z neho už naši predkovia.

NUTREND Aqua vyniká nízkou mineralizáciou, nízkym obsahom sodíka a dusičnanov a nemennú kvalitou so stálym obsahom minerálnych látok. V ponuke firmy je od začiatku apríla v podobe pollitrového balenia.

Koľko vody denne?
Každý deň sa v tráviacom trakte vstrebe okolo deviatich až desiatich litrov vody z potravy, pitia alebo tráviacich štiav. Preto je nutné vodu do organizmu dopĺňať. Jej množstvo závisí od veku, hmotnosti a pohlavia jedinca, všeobecne sa dá povedať, že celkové množstvo vody v tele dospelých je u mužov zhruba 60 percent, u žien potom polovicu telesnej hmotnosti.
Denný príjem vody je teda pre každého iný, napriek tomu ale existujú určité odporúčania:

Dojčatá
0-3 mesiace 130 ml / kg
4-11 mesiacov 110 ml / kg

Deti a dospievajúci
1-3 roky 95 ml / kg
4-6 rokov 75 ml / kg
7-9 rokov 60 ml / kg
10-12 rokov 50 ml / kg
13-18 rokov 40 ml / kg

Dospelí
19-24 rokov 35 ml / kg
25 a viac rokov 30 ml / kg
Tehotné ženy 35 ml / kg
Dojčiace ženy 45 ml / kg

Diskusia