Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

Pod štartovnou bránou NUTREND na CTK Topoľčany Tour 2015.

Pod štartovnou bránou NUTREND na CTK Topoľčany Tour 2015.

Dátum:8.7.2015

Už sa stáva tradíciou, že prázdniny v Topoľčanoch začínajú cyklo jazdou CTK Topoľčany Tour. A inak tomu nebolo ani v tomto roku, keď Cyklo-turistický klub Topoľčany zorganizoval už štvrtý ročník.

Už od skorého rána sa námestie začalo zapĺňať cyklistami všetkých vekových kategórii. Cyklistov pribúdalo blížiacim sa časom štartu. Organizátori, ale hlavne šikovné dievčatá na štarte mali pri prezentácii plné ruky práce, ale nakoniec sa do času štartu stihli zaregistrovať do štartovných listín všetci cyklisti. Medzi štartujúcimi boli premiérovo zapísané aj deti. Organizátori v tomto ročníku v spolupráci s ICM Topoľčany pripravili cyklo jazdu aj pre najmenších cyklistov.
Po ukončení registrácie, tesne pred desiatou hodinou sa pod štartovnú bránu NUTREND postavilo 57 cyklistov, odhodlaných napriek veľmi teplému počasiu zdolať trasu s dĺžkou 110 km. Po krátkej informácii o podmienkach na trati sa vydali na trať.
Hneď po nich sa na štart postavilo 135 cyklistov prihlásených na krátku, 54 km dlhú trasu. Za asistencie polície cyklisti aj napriek veľkému počtu bez problémov vyštartovali na cesty.
 
Ako tretia kategória sa na štart postavili premiérovo najmladší cyklisti. 14 mladých cyklistických nadšencov takmer nevydržalo na odštartovanie a s úžasným nasadením a vo vysokom tempe absolvovali plné štyri okruhy okolo námestia. Po dojazde do cieľa boli odmenení sladkosťami, ale najväčšiu radosť im urobil diplom, ktorý dostali na pamiatku.
 
Prví cyklisti z krátkej trasy prišli do cieľa po necelých dvoch hodinách, z dlhej trasy po viac ako troch hodinách.
V tomto roku organizátori zmenili miesto cieľa, čo sa pri rekordnom počte 206 účastníkov ukázalo ako dobrý krok. V cieli už na všetkých čakali chladené nápoje, výborná kapustnica a živá hudba, ktorá spríjemňovala unaveným cyklistom oddych.
 
Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj v tomto roku sa na štart postavili nadšenci cyklistiky z takmer celého Slovenska, keď do Topoľčian merali cestu cyklisti z Košíc, Bratislavy, Turzovky, Komárna, Nových Zámkov a ďalších Slovenských miest.
Aj vekové zloženie bolo pestré, od tých najmladších a po tých skôr narodených. Medzi mužmi bol najmladším štartujúcim trinásť ročný Štefan Buchel z Bánoviec nad Bebravou. Najstarším mužom na štarte bol už druhý krát po sebe 78 ročný pán Arpád Čaplár z Komárna. Medzi ženami si primát najmladšej účastníčky odniesla Natália Rusňáková z Kuzmíc. Najstaršou účastníčkou bola Iveta Zajacová z Topoľčian. Všetci štyria si odniesli vecné ceny od sponzora NUTREND.
Štvrtý ročník CTK Topoľčany organizátori z Cyklo-turistického klubu Topoľčany, ale najmä unavení, no spokojní cyklisti zhodnotili ako úspešný. Vďaka drobným organizačným vylepšeniam a podpory starých, ale aj veľkému počtu nových partnerov bol o niečo lepší ako predošlé ročníky. Mnohí účastníci prisľúbili organizátorom účasť aj v budúcom, jubilejnom piatom ročníku CTK Topoľčany Tour 2016.

Rekordná účasť na CTK Topoľčany Tour 2015.
  
Rekordná účasť pod štartovnou bránou NUTREND na CTK Topoľčany Tour 2015.

Fotogaléria

Diskusia