Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

Okolo Domaše 2016 - ako bolo?

Okolo Domaše 2016 - ako bolo?

V sobotu 9. júla zátoka rekreačnej oblasti Dobrá privítala už 9. ročník cyklistického podujatia Okolo Domaše. Zúčastnilo sa jej 1232 cyklistov, v súťažnej kategórii odštartovalo 170 účastníkov.

Zázemie sme po experimente z minulého roka zvolili v areáli Zátoka, kde sa koná napr. aj Miss Domaša a iné kultúrne podujatia. Výber miesta hodnotíme pozitívne, pozitívne sú aj ohlasy účastníkov a v neposlednom rade aj Polície, nakoľko „staré“ miesto na pláži Dobrá už pre masovosť , bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky nevyhovovala. Uzatvorený areál mimo hlavnej cesty ponúkol dostatok miesta, za organizátorov môžem s určitosťou povedať, že Okolo Domaše našlo nový domov.
 
Pred podujatím prebiehala kampaň na propagáciu podujatia, účastníkov sme oslovovali najmä prostredníctvom internetu – mass mailami, platenou reklamou na Facebooku, na facebookových stránkach Okolo Domaše, MTBIKER a viacerých ďalších spriatelených stránkach. Webové pozvánky prevzalo viacero stránok nie len z regiónu východného Slovenska.V printových médiach sme sa už tradične opierali o podporu Vranovských noviniek. O vizuálnu reklamu podujatia sa postarali 3 oblepené vozidlá s vizuálom Okolo Domaše.
 
Vďaka kampani sa vopred  elektronicky prihlásilo 1157 účastníkov.
 
Registrácia na mieste spustená v piatok odštartovala rozdávanie tašiek, v ktorých si tento rok účasntíci našli štartové číslo, tradičné tričko, cyklistickú fľašu, tyčinku Nutrend a kupóny na občerstvovacie stanice a jedlo v cieli. Už v piatok sa nám podarilo odregistrovať takmer 300 účastníkov, čím sme uľahčili a urýchlili registráciu v sobotu.
 
V sobotu nám aj napriek predpovedi počasie od rána prialo, slnkom zaliata Domaša sa zapĺňala a registrácia prebiehala plynulo. O 10:00 odštartovala súťažná skupina, ktorú o 10:05 nasledovala nesúťažná. Veľká vďaka za pomoc pri štarte a regulovaní dopravy patrí ODI Vranov nad Topľou a OO PZ Slovenská Kajňa.
 
Na trati sme počas podujatia mali tím zdravotníkov, ktorý však ošetril iba niekoľko povrchových zranení, vážnejšie zranenia sa
nám tento rok aj napriek ťažkému terénu po daždi vyhýbali. Technickú pomoc účastníkom sme zabezpečovali štvorkolkou a vozidlom, ktoré zbieralo v prípade núdze cyklistov, ktorí nemohli pokračovať do cieľa.
 
Po 1 h 25 min a 10 sek. dorazil do cieľa prvý súťažný pretekár Martin Senko, doslova o koleso pred Petrom Kovaľom. Kompletné výsledky podujatia si môžete prezrieť na stránke okolodomase.sk
 
Popoludní dorazil sľúbený dážď, intenzívny približne 30 minútový lejak prinútil na približne 30 minút vypnúť ozvučenie a elektrinu v areáli z dôvodu bezpečnosti účastníkov.  Lejak  však  neubral  na  dobrej  nálade  a  po opätovnom spustení ozvučenia vystúpili lokálne hudobné skupiny. Najmä skupina Jenos Brothers zožala ovácie publika. Po vystúpení skupín nasledovalo vyhodnotenie podujatia a tombola, po ktorej sa účastníci rozišli domov.
 
 
  
Z pohľadu organizátorov hodnotíme podujatie pozitívne, po minulom ročníku, ktorý nedopadol podľa našich očakávaní sme opäť na Domašu priviezli pohodu a atmosféru, na ktorú sme zvyknutí. Ohlasy účastníkov sú taktiež v prevažnej miere pozitívne, o čom svedčí 90 hodnotení na stránke  MTBIKER.
 
Kritické hlasy evidujeme, značenie sa už druhý rok snažíme zlepšovať ale aj napriek značenej turistickej cyklotrase a doplnkovému značeniu máme stále problém s ohlasmi na zlé značenie. Tento rok spravil trocha neporiadok aj dážď, ktorý zničil značenie farebnými sprejmi na zemi. Do budúceho ročníka teda pokračujeme v zlepšovaní značenia a rátame s výraznejším zapojením brigádnikov. Čo sa týka kritických ohlasov na druhú várku guláša, situácia bola prediskutovaná s hlavným kuchárom a je sľúbená náprava :)
 
Poďakovanie: Záverom by som rád poďakoval všetkým partnerom, ktorí podporili podujatie Okolo Domaše v roku 2016. Spoločne sa nám podarilo zorganizovať podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčia pozitívne ohlasy účastníkov.

Fotogaléria

Diskusia