Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

JOZEF "JOJO" PORUBSKÝ

JOZEF JOJO PORUBSKÝ

Autor:Nutrend SK Admin Dátum:27.2.2017

S CrossFitom som začal približne pred 6-7 rokmi, keď som študoval v Prahe a s kamarátmi sme nepoznali nikoho, kto by sa CrossFitu venoval. Tak sme sa učili všetko tak povediac na vlastnú päsť.

Disciplína: CrossFit Athlete
Tým: Nutrend Team
Facebook: www.facebook.com/jojoporubskypage/

Najlepšie výsledky:
 • 1. miesto na Dalmatian Throwdown 2016 v Splite
 • 1. miesto na Czech beast challenge 2016 v Prahe
 • 2. miesto na Central Europe Throwdown 2016 v Bratislave
 • 6. miesto na Spanish Throwdown 2016 v Madride
 • 5. miesto na Alpha Games 2016 v Nice
 • 2. miesto na Czech beast challenge 2015 v Brne
 • 3. miesto na Spanish Throwdown 2015 v Madride
Začiatky a prvé úspechy:
S CrossFitom som začal približne pred 6-7 rokmi, keď som študoval v Prahe a s kamarátmi sme nepoznali nikoho, kto by sa CrossFitu venoval. Tak sme sa učili všetko tak povediac na vlastnú päsť. Neskôr, keď sme si chceli založiť vlastný blog, sme zistili, že na Slovensku a v Čechách sa už ľudia venujú CrossFitu aj na lepšej úrovni na akej sme boli my, dokonca organizovali aj prvé súťaže u nás, takže sme neváhali a pridali sa k nim. Trvalo ešte dlho kým sa dostavili prvé úspechy, ale dostavili sa. Najprv na lokálnych súťažiach a neskôr aj za hranicami na medzinárodnom poli.
 
Aké máte skúsenosti so spoločnosťou NUTREND a ich produktmi? Čo ta priviedlo k tomu začať používať produkty spoločnosti NUTREND? Ktorý z našich produktov je Váš najo bľúbenejší a prečo?
Nutrend suplementácia boli asi vôbec prvé doplnky výživy, ktoré som registroval, keď som začínal cvičiť. Už len to, že je NUTREND na našom trhu tak dlho, dokazuje jeho kvalitu. Produkty Nutrend som začal používať po odporúčaní kamarátov. Najobľúbenejší je proteín 100% Whey Protein, lebo to je pre mňa základný doplnok a aktuálne nová N1 predtréningovka, lebo ma vie naštartovať, keď to najviac potrebujem počas náročného dňa, keď potrebujem odtrénovať náročný tréning a cítim únavu. Každý doplnok, ktorý používam má pre mňa dôležité opodstatnenie počas dňa, či už je to RAW tyčinka, ktorú si dám ako snack medzi skupinovými tréningami, ktoré vediem, alebo raňajková dávka Nutrend proteínových palaciniek.
 
Príklad trénigu:
Ranná fáza:
 • Vzpieranie na techniku a zručnosť s ťažšími váhami
 • Vzpieranie v intenzite
 • Silový program podľa predsúťažného obdobia
Poobedná fáza:
 • Tréning v intenzite, intervalové workouty a podobne.
Ako vyzerá Vaša príprava na súťaž?
Na začiatku prípravy sa sústreďujem na silovú fázu, ktorá postupne prechádza do aeróbnej a anaeróbnej fázy. Počas celého roka však pracujem na slabých stránkach, aby ma nemalo čo prekvapiť.
 
Ako ti produkty NUTREND pomáhajú pri tvojom výkone?
Pomáhajú mi na regeneráciu, na doplnenie živín po tréningu, keď to moje telo najviac potrebuje, pomáhajú mi, keď som vyčerpaný a potrebujem odtrénovať ďalší tréning. A sú chuťovo výborné, takže mi prakticky pomáhajú aj uspokojiť moje chuťové poháriky.
 
Spomenieš si na tvoju najlepšiu súťaž? Ovplyvnilo ta to nejako?
Čo sa týka umiestnenia, tak to bola minuloročná súťaž v Chorvátsku, kde som skončil na 1. mieste s náskokom, ktorý sa už pred finále nedal dobehnúť. Takže to bol celkom dobrý pocit. Čo sa týka skúseností, tak to boli preteky vo Francúzsku, taktiež minulý rok, kde som súťažil s atlétmi svetovej úrovne a obsadil som 5. miesto.
 
Ako sa dokážeš namotivovať k tak ťažkému tréningu?
Denno – denne ma motivuje veľa ľudí z môjho blízkeho okolia, ľudia ktorých trénujem alebo s ktorými pracujem. Za najväčšiu motiváciu ale považujem samého seba. Vždy sa pozriem akú diaľku som už prešiel a viem, čo všetko musím ešte
spraviť, aby som napredoval ďalej. Viem, že to musím absolvovať sám, že nikto nikdy za mňa tú tvrdú prácu nespraví.
 
Ako vyzerá tvoj bežný tréningový deň?
Ráno vstávam o 6:00, pripravím si raňajky, nachystám veci a idem do gymu, kde o 7:00 mám prvý skupinový tréning s cvičenkami do 8:15. Potom sa venujem svojmu tréningu, ten trvá so všetkým tak do 11:00 – 12:00. Potom idem na obed, vybavím veci, ktoré mám na pláne a o 15:00 som už znova v gyme na môj druhý tréning. O 17:00 vediem až do večera tréningy.
 
Ako sa vlastne na takú súťaž pripravuješ? Kde a ako často trénuješ?
Moja príprava trvá celý rok, ale je rozdelená na viac segmentov, aby som vedel vždy vyvrcholiť výkon, keď potrebujem. Trénujem v Bratislave v CrossFit Pressburg gyme a v Nitre v CrossFit Nitra gyme. Trénujem 5-6 krát do týždňa, 2-3 krát denne.
 
Aké sú Vaše ciele?
Môj najväčší cieľ je byť najlepší v tom, čo robím. Chcem byť najlepšia verzia samého seba, najlepší atlét, najlepší tréner, najlepší podnikateľ, najlepší priateľ. Chcem inšpirovať ľudí.
 
TOP 5 NUTREND produktov:
 1. 100% WHEY PROTEIN
 2. N1 PRE-WORKOUT
 3. N1 SHOT
 4. BCAA MEGA STRONG POWDER
 5. PROTEIN PANCAKES

Fotogaléria

Diskusia