Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

CTK Tour 2017

Dátum:12.7.2017

V prvú júlovú nedeľu, ako sa už stalo tradíciou Topoľčianske námestie opäť ožilo čulým cyklistickým životom. Už šiesty krát Cyklo-turisticky oddiel zorganizoval cyklo jazdu CTK Topoľčany Tour.

Od skorého rána sa začalo námestie zapĺňať nadšencami cyklistiky. Mnohí stretli svojich známych z predošlých ročníkov a krátili si chvíle čakania na štart spomienkami na milé ročníky ale aj očakávaniami pred štartom.
 
Dievčatá na prezentácii mali plne ruky práce pri zapisovaní štartujúcich na dlhu, 108 kilometrovú trasu, kratšiu 54 kilometrovú trasu a samozrejme aj najmladších na detskú časť CTK Tour.
 
Počasie bolo priam ideálne cyklistické. Síce boli na oblohe oblaky, ale prípadný dážď bol v nedohľadne a ani slnko nepieklo ako v prvých ročníkoch.
 
Tesne pred desiatou hodinou sa pod štartovacou bránou od sponzora Nutrend postavilo rekordných 74 štartujúcich na dlhej trati. Po posledných pokynoch od organizátorov a zabezpečením výjazdu na hlavnú cestu príslušníkmi polície vyrazili cyklisti na trať najnáročnejšej trasy.
 
Len pár minút po nich sa vydalo na štart krátkej trasy tiež rekordných 166 cyklistov. Početnému pelotónu trvalo dosť dlhý čas, pokiaľ všetci cyklisti prešli štartovacou bránou a vydali sa na 54 kilometrov dlhú jazdu.
 
Ako poslední sa na štart postavilo 36 detí v dvoch kategóriách. Deti jazdili okruhy okolo námestia a treba uznať, že ani tým najmenším nechýbala bojovnosť a odhodlanie prísť do cieľa.
 
Po odštartovaní všetkých kategórii sa organizátori presunuli do priestoru cieľa, kde už rozvoniavala kapustnica. Po necelých dvoch hodinách dorazili do cieľa prví cyklisti z krátkej trasy a cieľ sa začal plniť spokojnými cyklistami po zvládnutí pre niektorých viac než dosť namáhavej trasy. Tesne po jednej hodine sa vrátili do cieľa vrátili aj prví jazdci z dlhej trasy. Všetci v družnej debate pri kapustnici a chladených nápojoch rozoberali priebeh jazdy.
 
Až na jednu maličkú kolíziu na detskej časti sa celá akcia zaobišla bez najmenších problémov alebo úrazov. Vďaka organizácii, dobrému počasiu všetci zúčastnení odchádzali s pamätným listom ale hlavne s dobrým pocitom zo športového zážitku.
 
Na štart sa v tomto roku postavilo opäť rekordných 276 štartujúcich a CTK Tour tak pokračuje v rastúcej tendencií počtu účastníkov z roka na rok a tým aj v obľúbenosti a popularite, samozrejme koli organizátorom a samozrejme aj podpore partnerov. Teší nás, že mnohí sa s nami lúčili so slovami že o rok sa vidíme znovu.
 

Diskusia