Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

CTK Topoľčany Tour 2016

CTK Topoľčany Tour 2016

Dátum:7.7.2016

Ako sa už stalo tradíciou, aj tieto prázdniny v Topoľčanoch začínali cyklistickou akciou – CTK Topoľčany Tour 2016. Partia nadšencov cyklistiky z Cyklo-turistického klubu v Topoľčanoch opäť po roku zorganizovali pre všetky kategórie cyklistov 5. ročník čim ďalej tým viac obľúbenej akcie.

Po mesiacoch príprav určite najväčšie vrásky organizátorom spôsobilo počasie, ktoré sa prehnalo cez nočné Topoľčany, keď sa o polnoci strhla búrka a ešte nad ránom „povieval“ mestom vietor pripomínajúci víchricu.
 
Našťastie s vychádzajúcim slnkom sa aj počasie začalo zlepšovať a opäť vrátilo chuť do posledných príprav organizátorom. Už o pol deviatej bola dominantou Topoľčianskeho námestia štartovacia brána NUTREND, kapustnica sa varila, dievčatá na prezentácii už boli pripravené a čakalo sa na prvých cyklistov.
 
Mraky ešte nad mestom boli, ale napriek tomu sa začalo námestie zapĺňať. Pred desiatou bolo námestie plné cyklistov čakajúcich na štart vo všetkých troch kategóriách. Po posledných pokynoch a informáciách o možných nebezpečných miestach na trati bola tesne po desiatej hodine odštartovaná dlhá trasa.  Na 110 km okruh okolo okresu a aj občas mimo neho sa vydalo 58 cyklistov všetkých vekových kategórii. Najstarším jazdcom na tejto trati bol už tradične 65 ročný František Bebjak, člen CTK Topoľčany a najmladším 16 ročný Roman Koprda z Partizánskeho. Ako jediná si porciu 110 km odšliapala aj jedna dáma, Antónia Cibiková z Púchova.
 
Necelých 5 minút po prvej kategórii sa na štart postavili cyklisti odhodlaní zdolať 54 kilometrov krátkej trasy. Na štart sa postavilo úctihodných 138 cyklistov. V tejto skupine štartujúcich malo početné zastúpenie aj dámy, keď sa ich postavilo v ťažkej konkurencii pánov na štart dvanásť. Najstarším pánom na štarte krátkej trate bol ako je v posledných rokoch už tradíciou 79 ročný Arpád Čaplár z Komárna. Naopak, najmladším štartujúcim pánom boli dvaja sedemnásť ročný páni, Adam Hudok z Topoľčian a Dominik Kováč zo Skačian. Medzi dámami bola najstaršou štartujúcou Kvetka Vatrtová z Topoľčian a naopak najmladšou Sofia Klačanská zo Solčian.
Ako tretia prišla na rad najočakávanejšia kategória našich ratolesti. Na štart sa v tomto roku postavil na štart rekordný počet detí, rozdelených do dvoch kategórii.
 
Najskôr na jedno kolo po námestí vyštartovali deti do 5 rokov, ktoré svojím nadšením a chuťou pretekať mohli zahanbiť mnohých dospelákov, hneď po nich vyštartovali deti nad 5 rokov na svoje náročne tri kolá. Po dojazdení boli všetky deti odmenené diplomom a sladkosťami.
Pár minút pred dvanástou do cieľa dorazili prví cyklisti z krátkej trasy, pred druhou hodinou poobede aj tí najrýchlejší z dlhej trasy. Všetci  unavení, ale o to viac im chutila výborná kapustnica alebo chladené nápoje. Pred štvrtou hodinou dorazili do cieľa aj poslední štartujúci. Napriek únave si niektorí dokonca zaspievali so speváčkami zo skupiny, ktorá po celý čas v cieli spríjemňovala atmosféru.
 
Napriek počasiu, ktoré ráno neveštilo nič dobre, napokon akcia dopadla veľmi dobre, štartujúci si pochvaľovali organizáciu a sľúbili účasť aj v budúcom roku. Treba už len dodať, že v tomto piatom ročníku sme znovu zaznamenali rekordnú účasť štartujúcich, ktorá sa vyšplhala v piatom ročníku na pekné číslo 227.
 
Tešíme sa na 6 ročník, 2.7.2017
Autor článku: Peter Gabaj

Fotogaléria

Diskusia