Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

Ako naštartovať redukciu tukového tkaniva

Ako naštartovať redukciu tukového tkaniva

Pohyb a jeho dôležitosť. Prečo pohyb? L-karnitín pomocník pre zvládnutie fyzickej aktivity. L-karnitín podporuje zlepšenie srdcovej a mozgovej činnosti, takže neplní len funkciu spaľovača tukov, ale je celkovo prospešný pre náš organizmus. Kombinácie a varianty L-karnitínu.

Pohyb a jeho dôležitosť
 
Prvým faktorom, ktorý by sa mal spomenúť je pohyb a jeho dôležitosť. Pokiaľ máme sedavú prácu a chýba nám pravidelný pohyb, dochádza u nás vďaka neustálemu pôsobeniu gravitácie na povolenie svalstva, ochabnutie rotátorov a fixačných svalov.
 
To vedie k zlému držaniu tela, bolestiam v oblasti chrbtice a nedostatočnej látkovej výmene. K tomu keď sa pripočíta stres a nevhodná strava, tak máme spoľahlivý recept, ako si zničiť zdravie. Ako túto situáciu riešiť? Rozhodne nie použitím liečiv proti bolesti, alebo proti stresu a pritom ďalej pokračovať v deštruktívnom spôsobe života.
 
Ak patríte medzi manuálne pracujúcich, tak ste na tom o niečo lepšie. Fyzická práca vám zabezpečí výdaj energie a určitú mieru kondície. Ale pozor! Väčšina fyzickej práce vedie celkovo k stereotypu a jednostrannému zaťažovaniu svalstva a organizmu. Tu hrozí vytvorenie svalových nesúmerností (disbalancií) z dôvodu jednostranného zaťažovania prác aktivovaného svalstva na jednej končatine, alebo jednej strane a naopak ochabnutie svalstva nepoužívaného na strane druhej. Tým vzniká opäť nesprávne držanie tela, a s tým súvisiace bolesti v kĺboch alebo v chrbtici.

Jediným správnym pomocníkom je vhodný pohyb, ktorý eliminuje negatívne vplyvy sedavého zamestnania aj jednostranné zaťažovanie manuálnou prácou. Navyše pohyb podporuje produkciu hormónov, ovplyvňujúcich našu náladu a vďaka dobre zvolenej aktivite získame aj pozitívne myslenie a pocit vnútornej pohody.

L-karnitín pomocník pre zvládnutie fyzickej aktivity
 
Ako pomocníka pre zvládnutie fyzickej aktivity môžeme použiť niektorý z prípravkov obsahujúcich aminokyselinu L-karnitín. Jeho použitie podporuje zlepšenie srdcovej a mozgovej činnosti, takže neplní len funkciu spaľovača tukov, ale je celkovo prospešný pre náš organizmus. Jeho nedostatok v tele spôsobuje pocity nespokojnosti, únavu a psychické vyčerpanie. Na trhu je k dostaniu vo forme kapsúl, alebo vo forme tekutého koncentrátu. V kapsulovej podobe sa jedná o L-karnitín tartrát, kde je samotný karnitín viazaný na určitú formu soli. U tohto druhu L-karnitínu je potrebné dbať na mierne vyššie dávkovanie, pretože väzba na soľ spôsobuje približne 70% účinnosť. Jeho dávkovanie je však pohodlnejšie a prenosnejšie. V tekutej podobe sa vždy jedná o takzvaný L-karnitín base, ktorý má takmer 100% účinnosť.

Kombinácie a varianty L-karnitínu
 
L-karnitín je možné používať samostatne, alebo pre vyššiu účinnosť v kombinácii s inou látkou. V kombinácii s koenzýmom Q10 využíva lepšie energiu z prijímaných potravín a zvyšuje tvorbu ATP energetických zásob v organizme. Táto efektívna kombinácia L-karnitínu s koenzýmom Q10 je použitá v koncentrovaných prípravkoch CARNILIFE 40000 v tekutej podobe, CARNILIFE 2000 v podobe pitných ampuliek, alebo CARNILIFE 1000 v praktickej podobe kapsúl.

Druhou možnou kombináciou je variant L-karnitínu s výťažkom z citrusovníkov. Účinná látka tohto výťažku sa nazýva synefrín a tá sa podieľa na výraznom prehriatí celého tela, mobilizuje tukové zásoby a zrýchľuje metabolizmus, bez toho by mal negatívny vplyv na srdcovú činnosť alebo krvný tlak. Túto kombináciu ponúka v najkoncentrovanejšej forme L-karnitín na našom trhu od spoločnosti NUTREND s názvom CARNITIN 60000. Tento prípravok obsahuje čistého L-karnitínu base 60 gramov v pollitrovom koncentrovanom balení a k tomu ešte spomínaný synefrín.

Varianty L-karnitínu pre spaľovanie tukov 
 
Vynikajúcim pomocníkom pre spaľovanie tukov je aminokyselina L-arginín. O tejto aminokyseline je všeobecne známe, že zlepšuje hojenie rán, posilňuje imunitný systém a zvyšuje aj plodnosť u mužov. Už menej sa o L-arginíne píše v súvislosti s jeho vplyvom na zlepšenie produkcie rastového hormónu a tým tiež na dokonalejšie využitie tukov na energiu. Platí jedna rovnica: Ak naše telo správne produkuje rastový hormón, zbavujeme sa telesného tuku. Z tohto dôvodu býva L-arginín pridávaný v kombinácii s inými účinnými látkami do spaľovačov tuku, aby efekt odbúrania tukového tkaniva bol účinnejší. Túto aminokyselinu nájdeme napríklad v produkte COMPRESS CARNIBOOSTER 3000. Tu je kombinovaná opäť so silnou dávkou L-karnitínu, cholínom a extraktom zo zeleného čaju. Táto kombinácia je vynikajúcim prostriedkom pre záujemcov o spaľovanie tukov, ktorí majú hypertenziu (vyšší krvný tlak) a sú navyše aj limitovaní vysokým cholesterolom.
 

Zoznam produktov

CARNILIFE 40000

CARNILIFE 40000

komentáře
od16,78

13,98 bez DPH

CARNITINE 60000 + SYNEPHRINE

CARNITINE 60000 + SYNEPHRINE

komentáře
od18,80

15,67 bez DPH

Diskusia

Najnovšie príspevky v diskusii
Autor:Vlastimil Hojgr Dátum:16.2.2016 13:32

L-Carnitine

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako nový člen Nutrend klubu a ako začínajú v posilňovni. Chcel by som zhodiť asi 10kg a nabrať troška svalovej hmoty (docieliť športovejšiu postavu). Práve ma zaujal L-Carnitine na začiatok ako doplnok k strave. Ktorý z nich mi odporúčate na začiatok? Prípadne aj niečo iné ako len L-Carnitine. Následne by som si objednal niečo z Vášho e-shop na základe porady.
Rovnaký dotaz by som mal aj pre svoju začínajúcu manželku, tá sa skôr začína venovať fitness, ja skôr posiľnovaniu.
Ďakujem vopred za dobré a skoré rady.