Váš nákupní košík: 0,00 0
Menu

AFTER TRAINING PROTEIN

AFTER TRAINING PROTEIN

Dátum:1.6.2017

Vďaka dlhodobému a intenzívnemu fyzickému výkonu, dochádza v našom tele k výrazným energetickým stratám. Ako hlavný zdroj energie je čerpaný glykogén, z ktorého je vďaka niekoľkým procesom v tele tvorená základná jednotka energie adenosintrifosfát (ATP). Kapacita glykogénu vystačí približne na niekoľko desiatok minút. V priebehu fyzickej aktivity, vždy s ohľadom na to, či aktivita prebieha v aeróbnych, či anaeróbnych podmienkach, začína telo používať aj ďalšie, alternatívne zdroje energie.

Pracujúci organizmus tak dokáže energiu získať napríklad z laktátu, glycerolu, či glukogénnov aminokyselín. Spolu s uvedenými zdrojmi energie však dochádza v organizme tiež k stratám tekutín, elektrolytov a ostatných minerálnych látok.
 
Aby sa zastavila katabolická reakcia, spôsobená vplyvom náročnej fyzickej aktivity, musí telo po ukončení tréningu získať dostatok vhodných živín, elektrolytov a vitamínov. Tým sa dosiahne obnovenie svalového tkaniva a hlavne cieleného svalového rastu. Najčastejšou chybou býva výhradne proteínová strava, prijatá ihneď po fyzickej aktivite. Tento jav je zrejmý najmä u mladých alebo menej informovaných športovcov. Títo športovci cez pravidelnú konzumáciu vysokých dávok proteínu po tréningu, ale aj v priebehu dňa, nedosahujú z dlhodobého hľadiska svalový rast a trápi ich stagnácia.
 
Niekoho môžu tieto riadky prekvapiť, avšak je nutné si uvedomiť, že prijatú koncentrovanú bielkovinu musí naše telo rozložiť na peptidy a následne samotné aminokyseliny. Už na tento proces telo vydáva určité množstvo energie, a keď sa k tomu pripočíta čiastočná premena aminokyselín na obnovu zdrojov energie, stratenej vďaka práve vykonanému tréningu, je zrejmé, že doplnenie živín touto cestou je zdĺhavé a hlavne neefektívne.
 
Nutné je tiež spomenúť aj fakt, že pri čiastočnom odbúravaní aminokyselín pre obnovu vyčerpaného glykogénu, vzniká v tele vo vysokom množstve urea (močovina). V prípade intenzívneho tréningu, ktorý presiahne 60 minútový interval je väčšinové vyčerpanie glykogénu samozrejmosťou a vďaka následnej konzumácii výhradne proteínového nápoja tak hrozí prehĺbenie katabolickej reakcie.
 
Unavenému organizmu naopak treba poskytnúť komplexný produkt nielen s vysokým obsahom bielkoviny, ale aj s ďalšími dôležitými živinami, elektrolytmi a vitamínmi. Iba pri dodaní všetkých živín použije naše telo bielkovinu tak, ako chceme - teda k svalovému rastu!
 
Zamerajme sa preto na absolútnu novinku medzi proteínovými produkty od spoločnosti Nutrend, vyvinutú na základe skutočných potrieb silových aj silovo vytrvalostných športovcov. Tou novinkou je AFTER TRAINING PROTEIN ktorého skratka A.T.P. nie je len náhodou! Svojim zložením sa uplatní nielen po náročnej fyzickej aktivite silového a silovo vytrvalostného charakteru, ale aj ako plnohodnotná strava mimo tréningovú aktivitu v priebehu dňa.
 
A.T.P. od spoločnosti Nutrend poskytne telu ideálny pomer živín a účinných látok pre obnovenie síl, urýchlenie regenerácie, doplnenie stratených minerálov či elektrolytov. Použitie tohto mimoriadneho proteínu je veľmi univerzálne a možno ním súčasne podporiť ako svalový rast v období objemového tréningu, tak aj regeneráciu v období častejšieho výdaja energie. Bielkovina je v produkte zastúpená značkovým instantným hydrolyzovaným proteínom HydrovonTM, prémiovým instantným srvátkovým proteínovým izolátom (WPI) a srvátkovým proteínovým koncentrátom (WPC).
 
V komplexnom spektre sacharidov sú obsiahnuté ako takzvané "rýchle cukry", pre čiastočné doplnenie glykogénu, tak "pozvoľna sa uvoľňujúce", ktoré nespôsobia výrazné glykemické výkyvy. Medzi značkové sacharidové zložky radíme izomaltulózu (PalatinoseTM), alebo ModCarbTM.
 
AFTER TRAINING PROTEIN poskytuje telu súčasne aj vysokú dávku aminokyselín najmä BCAA, L-glutamínu a L-alanínu. Hodnotu tohto produktu podčiarkuje okrem iného obsah bioaktívneho kolostra, Ginkgo biloby a tráviaceho enzýmu laktázy s označením Tolerase®L, ktorá dokáže efektívne štiepiť laktózu. Všetky suroviny použité v produkte A.T.P. od spoločnosti Nutrend sú výhradne bez gluténu.
 

 

Diskusia